“Щоб працювати з дітьми, потрібно вміти слухати, бути відкритими і терплячими”. Агата Горські про свій досвід із GoCamp

Я народилася у Сполучених Штатах у родині українських емігрантів, і тому культура та історія цієї країни завжди мене цікавили. Коли я вирішила спробувати волонтерство, я просто загуглила “волонтерська програма в Україні” і GoCamp — перше, що з’явилось на екрані і зацікавило мене.

На відміну від інших волонтерських програм, GoCamp пропонує унікальну можливість — навчати англійській мові дітей із віддалених куточків країни. У волонтерів є свобода вибору і можливість розкрити свій творчий потенціал. Крім того, програма досить молодіжна і не бюрократизована — процес реєстрації простий і гнучкий.

Влітку 2017 я приїхала у село в Полтавській області. Там я два тижні пропрацювала волонтеркою у маленькій школі і жила у місцевій родині.

Спершу я була збентежена — підручників не вистачало, а в школі не було нових навчальних технологій. Діти спочатку були дуже несміливі, бо не знали англійської і не могли повноцінно говорити з волонтерами. Це зрозуміло — коли хтось говорить краще за тебе, ти знічуєшся і боїшся осуду. Більше з тим, у таборі брали участь діти різного віку: комусь було 13, а комусь дев’ять. Перші 3-4 дні вони були дуже тихі, робили, що їм скажуть, трималися разом. Але згодом вони почали відкриватися, задавати питання і активно спілкуватися.

Це був справжній виклик. Волонтери вигадувати винахідливі рішення і придумували ігри і цікаві завдання. Найбільше дітям сподобались спортивні забавки. Тому кожного дня ми вигадували для них нову програму, вчилися новому, а на перерві гралися. Виходило легко, неформально і всі хотіли долучитися.

Я думаю, щоб працювати з дітьми, потрібно вміти слухати, бути відкритими і терплячими.

Усі діти в таборі були приємні, але деякі мені особливо запам’ятались. Мене вразив найменший хлопчик, який дуже хотів чомусь навчитися, приносив усі свої книжки і задавав купу запитань. Дивовижно спостерігати, коли хтось так старається.

Ми провели з дітьми два тижні і прив’язалися до них. Коли ми їхали назад, діти подарували нам зворушливі саморобні сувеніри. Одна дівчинка подарувала мені браслет із бісера, який вона плела ці два тижні спеціально для мене.

Неможливо відразу усвідомити, як ми впливаємо на дітей. Спочатку вони дуже сором’язливі, а під кінець вже видно, як їм сподобався табір, як вони полюбили волонтерів. Після від’їзду наша група зібрала книжки з англійської мови і відправила цій школі. Вони були в захваті.

У 2020 я брала участь в онлайн таборі “Arts and Creativity”. Я побачила оголошення вже після закінчення відбору, але дуже хотіла долучитися, написала організаторам і пройшла. Спочатку у мене були сумніви щодо онлайн формату табору. Але все організували якнайкраще. Ми навчали дітей цікавим та прикладним навичкам і я сама багато чому навчилася.

Я однозначно рекомендую програму GoCamp, особливо іноземцям. Це неймовірний досвід і унікальна можливість дослідити Україну. Більшість шкіл знаходяться у віддалених куточках країни і можна побачити як там насправді живуть люди. Цей світ дуже відрізняється від реалій ЄС та Сполучених Штатів. Крім цього у вас є можливість вплинути на чиєсь життя, показати світ дітям, які ніколи не виїжджали за межі свого міста.

Якщо у вас залишились будь-які питання

будь ласка, зв'яжіться з нами