Українські школярі розмовлятимуть після уроків іноземною! Протягом трьох тижнів у навчальних закладах по всій Україні проходитиме англомовна «продльонка» за участі іноземного волонтера, під час якої учні працюватимуть над власними проектами, навчатимуться критичному мисленню та основам громадянської освіти.

У 2017-18 навчальному році 50 шкіл з різних областей візьмуть участь у проекті GoCamp Afterschool – позашкільному інтерактивному навчанні, ініційованого громадською організацією Global Office за сприяння Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив. Формат GoCamp Afterschool є новим для українських шкіл, і поєднує звичне позакласне навчання із новітньою методикою викладання іноземної мови та залученням іноземного волонтера, котрий виконує роль ментора для школярів та допомагає їм подолати мовний і культурний бар’єри. Програма проекту включатиме роботу над суспільно-корисним проектом, розмовні, кіно- клуби, ігри, відвідування волонтером уроків англійської мови (або іншої іноземної) та інших предметів, спільні екскурсії, подорожі.  

"Навчальна програма GoCamp Afterschool дає змогу школярам працювати в команді, пізнавати нові культури через комунікацію з волонтерами. Так діти вчаться вирішувати складні задачі, критично мислити та бути толерантними. Волонтери проекту не лише працюватимуть після уроків, але й долучатимуться до проведення уроків, в основному іноземної мови, у 5-9 класах. Ми також заохочуємо волонтерів брати участь у проведенні уроків з інших дисциплін, таких як історія, географія чи предметах, у яких волонтери компетентні та зацікавлені,"

- розповідає про плани менеджер проекту Любов Залюбовська.


Школи-учасниці проекту вже відібрані – це ті навчальні заклади, до яких влітку 2017 року не змогли приїхати волонтери GoCamp. З 27 по 29 жовтня у Києві представники цих шкіл пройдуть тренінг з методології викладання іноземних мов та організації позашкільного навчання. Волонтери першої хвилі перебуватимуть у школах з 27 листопада по 15 грудня 2017 року, волонтери другої хвилі працюватимуть зі школярами з 26 лютого по 16 березня 2018 року.
 
GoCamp Afterschool є продовженням пришкільних літніх мовних таборів GoCamp, які вже два роки поспіль проходять у всіх регіонах України. Пілотний GoCamp Afterschool відбувся навесні 2017 року у 22 школах Києва та Київської області. В рамках проекту 18 іноземних волонтерів працювали разом зі школярами над реалізацією екологічних проектів, покликаних змінити екосистему їх населеного пункту.